Site icon Прес-клуб

Про законодавчі норми дистанційної роботи під час карантину. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО. «Під час карантину більшість редакції працює дистанційно. Якими нормами законодавства це регулюється?».

   – У зв’язку з введенням карантину та припиненням руху громадського транспорту ( коли працівники не можуть дістатися до місця роботи) у тих випадках, коли роботу можна виконувати віддалено і присутність в офісі не є обов’язковою, застосовують дистанційний режим роботи. Поняття «дистанційний режим роботи» введено Законом України  від 30 березня 2020 року  № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Цим Законом до Кодексу законів про працю України (далі —  КЗпП) було внесено наступні зміни:

– текст ст. 21  щодо визначення поняття трудовий договір викладено у новій редакції;

– частину першу статті 24 доповнено пунктом 6-1 такого змісту: “При укладенні трудового договору про дистанційну (надомну) роботу”;

– ст. 60 «Гнучкий режим робочого часу» викладено у новій редакції, яка передбачає на час загрози поширення епідемії, пандемії та/або на час загрози військового, техногенного, природного чи іншого характеру умови застосування гнучкого режиму робочого часу та дистанційної (надомної) роботи.

Дистанційна (надомна) робота – це така форма організації праці, коли робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, у тому числі за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, але поза приміщенням роботодавця. При дистанційній (надомній) роботі працівники розподіляють робочий час на свій розсуд, на них не поширюються правила внутрішнього трудового розпорядку, якщо інше не передбачено у трудовому договорі. При цьому загальна тривалість робочого часу не може перевищувати норм, передбачених статтями 50 і 51 КЗпП.

Виконання дистанційної (надомної) роботи не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників. При цьому, якщо працівник і роботодавець письмово не домовились про інше, дистанційна (надомна) робота передбачає оплату праці в повному обсязі та в строки, визначені діючим трудовим договором”.

Зміни в чинному трудовому законодавстві по впровадженню дистанційного режиму роботи є своєчасними  і допоможуть зберегти робочі місця.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net

Exit mobile version