Site icon Прес-клуб

Про право власності на доменне ім’я сайту газети. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу   Ігор ФЕДОРЕНКО.   «Ми зараз готуємося до створення сайту газети. Чи можна, щоб власником доменного імені цього сайту була фізична особа?».

    – Якщо ви створюєте сайт друкованого ЗМІ, то для його розміщення в мережі інтернет (на веб-сервері) потрібно надати йому ім’я (домен). Доменне ім’я ― це ім’я, що використовується для адресації комп’ютерів і ресурсів в інтернеті (ст. 1 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг»). Реєстрація доменного імені  не регулюється законодавчими нормами, а виключно договором між адміністратором домену і реєстратором доменних імен.

Чинне законодавство України  містить декілька визначень терміну «доменне ім’я», наприклад:

Зареєструвати доменне ім’я може як юридична, так і фізична особа. Особа (регістрант) стає фактично власником сайту. Права власності на доменне ім’я фізична чи юридична особа мати не будуть, бо воно не продається, а делегується (передається).  Особа  отримуєте в тимчасове користування частину адресного простору мережі Інтернет. Доменне ім’я, за яким розміщуватиметься сайт вашої газети, буде зареєстроване на фізичну або юридичну особу, але право користування ним ви отримуєте тільки на період, за який сплатили кошти.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

    Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net

Exit mobile version