Site icon Прес-клуб

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

“Хто і чому гальмує закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, та як він може захистити “сімейних” жертв. 25 листопада-10 грудня – міжнародна кампанія “16 днів протидії ґендерному насильству”.

Учасники:

Довідка від ГО “Центр “Жіночі перспективи”

Від 25 листопада до 10 грудня міжнародна спільнота організовує кампанію “16 днів протидії ґендерному насильству”.

Понад 1000 організацій з більше як 100 країн світу беруть участь у цій щорічній кампанії, що закликає до припинення всіх форм насильства над жінками. Україна приєдналась до міжнародної кампанії у 2000 році, а вже у 2001-му цю акцію проводили на загальноукраїнському рівні.

За даними ГУ НПУ у Львівській області, з початку 2017 року до листопада було зафіксовано 3 747 звернень з приводу домашнього насильства. Майже 97% звернень були подані жінками. У 80% випадків свідками домашнього насильства є діти, які зазнають значних психологічних травм. Крім того, у понад 60% випадків діти безпосередньо потерпають від побиття та знущань від батька чи інших членів сім’ї.

Упродовж минулого року держава вжила певних кроків до подолання ґендерно зумовленого насильства і задля захисту прав потерпілих.

24 лютого 2016 року затверджено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року. На виконання цього плану 12 вересня 2016 року ЛОДА затвердила план заходів до 2020 року у Львівській області.

14 лютого 2017 року Комітет з ліквідації дискримінації щодо жінок розглянув восьму періодичну доповідь України та надав рекомендації з поліпшення виконання Україною Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, значна частина яких стосується захисту жінок від насильства.

До 2016 року було розроблено законопроекти, необхідні для приведення законодавства у відповідність до ратифікованої Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), яка була підписана Україною у 2011 році.

Однак 17 листопада 2016 року Верховна Рада України не проголосувала за ратифікацію Стамбульської конвенції, а прийняття закону про запобігання та протидію домашньому насильству і внесення необхідних змін до інших законів у першому читанні відбулося за умови, що з них буде вилучено термін «ґендер».

За 2017 рік до другого читання було підготовлено лише проект закону про внесення змін до деяких законів, а проект закону про запобігання та протидію домашньому насильству не було доопрацьовано.

Ці та інші питання, пов’язані із проблемами захисту жінок від насильства в Україні, а також основні заходи, які будуть проведені у Львівській області впродовж 25 листопада – 10 грудня 2017 року, будуть обговорені на прес-конференції.

Exit mobile version