Site icon Прес-клуб

ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Онкопацієнти: лікуватися неможливо померти. Хто поставить кому?».

Учасники: 

Інформаційна довідка від організаторів заходу
Цьогоріч МОЗ надало додаткових 100 мільйонів гривень на закупівлю препаратів для дорослої онкології. Проте ця сума лише частково покриє витрати на придбання препаратів для онкохворих. Особливо тривожною є ситуація зі забезпеченням онкопацієнтів сучасними вартісними ліками, які переважно не ввійшли до Національного переліку, і закупити які не під силу жодній українській родині.

Підтримати своїх пацієнтів могли б регіони, але постанова Кабміну №180, яка набрала чинності з 1 січня 2018 року, створила правову колізію: у ній записано, що ліки, які не ввійшли до Нацпереліку за регіональні кошти можна закуповувати лише в тому разі, якщо повністю забезпечено все, що входить до Нацпереліку. Але чи реально, щоб лікарні отримали стовідсотково ліки, які внесено до цього переліку, якщо на сьогодні більшості препаратів немає.

Сьогодні немає чіткої відповіді – як в умовах децентралізації місцеві бюджети могли би надати кошти на придбання життєво необхідних ліків для онкохворих? Львівські онкологи і пацієнти мають намір звернутися до МОЗ та КМУ з вимогою пояснити механізм, за яким регіональна влада може закупити препарати та підтримати людей з онкологічним діагнозом.

Наразі Львів, як і низка інших регіонів, зупинив заплановані закупівлі, пацієнти змушені перервати лікування, а це загрожує їхньому життю.

В Україні понад 1 мільйон людей хворіють на рак. У Львівській області з онкологічним діагнозом живе понад 64 000 осіб.

Exit mobile version