За перевищення службових повноважень у першому півріччі 2012 року проти львівських міліціонерів було порушено п’ять кримінальних справ. Три з них було скеровано до суду. А загалом за різні злочини у першому півріччі цього року проти працівників міліції Львівщини було порушено 11 кримінальних справ, з яких чотири скеровано до суду. Про це на брифінгу у Львівському прес-клубі повідомив керівник медіа-проектів громадської організації Роман Шостак.
«Ми подавали до ГУ МВСУ у Львівській області два запити щодо порушення кримінальних справ відносно працівників міліції, але нам відповіли, що вони не можуть надати такої інформації. Тоді ми звернулися з такими запитами до прокуратури Львівської області. В офіційній відповіді вони нам повідомили, що у 2011 році за ст.365 ККУ, а саме за перевищення влади або службових повноважень було порушено одну кримінальну справу, а вже у першому півріччі 2012 року – п’ять, з них скеровано до суду – три», – розповів Роман Шостак.
Прокуратура Львівщини, за його словами, також поінформувала, що з липня 2011 року до січня 2012 року органи прокуратури області порушили 8 справ щодо працівників міліції про злочини, пов’язані з корупцією, які скеровані до суду. Також у цьому році порушено чотири кримінальні справи, три з яких скеровані до суду для розгляду по суті, по одній справі розслідування триває. У 2011 році судами області у справах, порушених стосовно працівників міліції, постановлено 12 обвинувальних вироків. У 2012 році судові рішення у кримінальних справах щодо працівників міліції за ст.365 ККУ, які були порушені у 2011 році, не постановлялись.
Правоохоронні органи не повністю розкривають інформацію про злочини, що скоїли їхні співробітники, а також не повідомляють про причини їх звільнення, пояснив на брифінгу позицію міліції адвокат Олег Мицик.Окрім того, міліціонери не завжди дають конкретні та вчасні відповіді на запити журналістів та громадських організацій.
Він повідомив, що практично всі відповіді на запити від прокуратури та органів МВС мають лише ввічливу форму, але не містять жодної інформації. Хоча вони не мають права приховувати таку інформацію, оскільки роботу правоохоронців оплачують платники податків.
Адвокат також зазначив, що систематизувати інформацію про звільнених правоохоронців після рішень суду майже неможливо. «Працівників міліції переважно звільняють одразу після того, як виявляється їхня причетність до того чи іншого порушення, не чекаючи на відповідне рішення суду. Немає заборони звільняти працівника міліції до того, як буде рішення суду. А судове засідання у нас триває довго, відповідно вирок виносять через деякий час», – наголосив О.Мицик.
Більше того, статистика порушень закону працівниками міліції і відповідних звільнень взагалі не ведеться в нашій країні, розповів О.Мицик. Це унеможливлює додаткові уточнюючі запитання. Правоохоронні органи у різний спосіб уникають відповідей на інформаційні запити, що стосуються цієї проблеми.