Сьогодні, 9 листопада, поліція розпочала перевірку звернення Львівського пресклубу про спробу перешкоджання професійній журналістській діяльності. Вона полягає в намаганні групи з трьох десятків осіб, які називали себе представниками організацій, пов’язаних з АТО, зірвати пресконференцію у Львівському пресклубі одного з народних депутатів.
Про початок цієї перевірки повідомила речниця головного управління поліції у Львівській області Світлана Добровольська на своїй сторінці у Facebook.
«8 листопада, на електронну пошту поліції Львівщини надійшло звернення від керівника одного з львівських ЗМІ про те, що близько 12.25 група осіб перешкоджала проведенню пресконференції.
Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Правоохоронці встановлюють обставини події.
Справа перебуває на контролі керівництва поліції Львівщини».
Керівник медіапроєктів Львівського пресклубу Роман Шостак у Facebook написав, що сподівається на кваліфікування цієї справи за статтею 171 Кримінального кодексу України.
“Хуліганка” журналістам не потрібна. А свідків 8 листопада перешкоджання законній журналістській діяльності достатньо. І матеріалів – також. Набридло це інформаційне “козачкування”,- пише Роман Шостак.
Нагадаємо, що з 2016 року перешкоджання професійній журналістській діяльності тягне на статтю 171 Кримінального кодексу України.
«Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності. За це передбачено покарання – штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.
Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю карається штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.
Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною певною діяльністю на строк до трьох років або без такого».
Роман Шостак також запропонував:
«До речі, журналісти львівських ЗМІ могли би узагальнити всі справи, порушені з 2016 року за цією новою статтею 171 КПК. Гуртом би з’ясували, чим вони закінчилися, і провели у Пресклубі спільну пресконференцію. Щоб подякувати (або й ні) всім правоохоронним органам – і судам, звісно, у тому числі також – за безпеку журналістської роботи. Для всіх це актуально, думаю».
Нагадаємо, вчора, 8 листопада, у Львівському пресклубі три десятки осіб перешкоджали професійній журналістській діяльності.