Site icon Прес-клуб

Податки через смартфон, – запропонував ексзаступник міністра фінансів у Львові

Наша економічна модель має бути глибоко національною. Не може приїхати хтось розумний з Європи чи Америки, і «нарадити» її чи насадити силою.

У цьому не має сумнівів автор книги «Антиукраїнець» Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор.

Під час презентації своєї книги у Львівському пресклубі він зауважив, що податкові системи не нав’язують ззовні, адже це неправильно та неефективно.

– Вони не виникають «з голови», а приходять з життя, – пояснив пан Савченко. – Закони не придумуються депутатами, юристами, професорами. Вони «відкриваються», а не вигадуються штучно.

Олександр Савченко запропонував порівняти два слова: українське «податки» і російське «налоги». У цих філологічних тонкощах можна чітко простежити розбіжності в менталітетах двох народів, вважає він.

– Українець дає щось чиновникові і вимагає від нього за ці гроші зробити свою роботу. Або ж подає знедоленому: «даю»-«подаю». У системі укранців на першому місці – родина, це найбільша цінність. А влада вторинна. Вона має працювати на цю родину. Натомість російське «налог» походить відслова «накладати» – тобто влада накладає на тебе ярмо, а ти мусиш його нести. Звіди й принципові розбіжності між нами.

Професор також наголосив, що різним країнам потрібні свої податкові системи.

– Різні механізми потрібні різним кранам: Україні, Росії, Польщі, Туреччині. Я пропоную таку просту систему як «держава у смартфоні». У 21 столітті злочинно будувати складну систему податків, на заповнення декларацій не має працювати команда юристів та бухгалтерів. Кожному українцеві слід видати смартфон і створити просту систему в реальному часі. Все! Нам треба почати з нуля – на щастя ми не маємо складної системи як у Європі з її складною бюрократичною системою, котра склалася історично. У нас все інакше – і це добре.

 

Відео: Львівський пресклуб

Exit mobile version