Фіскальна служба у своєму листі від 23 грудня 2016 вважає будь-які виплати засновнику, учаснику, працівнику або члену неприбуткової організації на підставі договору цивільно-правового характеру, використанням доходу для вигоди учасника.
– Простий приклад: член ОСББ, мешканець будинку, який входить в це об’єднання, виконав якісь сантехнічні роботи. З ним уклали договір, йому заплатили. І ось фіскали вважають, що це – порушення. І це дає козирі інспекторам, які будуть перевіряти це ОСББ, – попереджає директор компанії «Західна консалтингова група» Мар’яна Кавин.
Але, як зазначила керівник служби контролю фінансів компанії «Західна консалтингова група», лектор Академії професійного бухгалтера Людмила Шахно, козирі є і в руках підприємців.
ДФС забороняє своїм інспекторам вимагати повторно інформацію, яку підприємець уже надав раніше, і вона вже є в електронних базах податкової.
– Часом, просять надати в паперовому вигляді. Але це вже заборонено вимагати, – каже вона.
А також вже прописана відповідальність податкового інспектора за те, що він написав в акті перевірки.
– Тепер за це буде відповідати й він, і його безпосередній начальник. Наразі, таких випадків не було. І важко сказати, як вони будуть відповідати. Але навіть, якщо це буде догана чи штраф в розмірі 170 гривень, то й це добре. Щоби вони відповідали за те, що написали те, чого не було, – вважає Людмила Шахно.