Site icon Прес-клуб

Парламентські партії втрачають на Львівщині, локальні – здобувають, – експерт

Інтереси виборців Львівської області представляють 1404 депутати різного рівня.

Про це сьогодні, 7 червня, під час публічної дискусії на тему «Парламентські партії та виборці. Як знайти спільну мову на локальному рівні?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик Громадянської мережі «ОПОРА» Тарас Радь.

Він нагадав, що за 2,5 роки відбулося шість виборів. Це – парламентські вибори 2014 року, місцеві вибори у жовтні 2015 року та вибори у об’єднаних територіальних громадах.

– Якщо взяти зріз шести виборів і частку представництва політичних партій у місцевих радах, то приблизно розподілилася порівну кількість представників парламентських та непарламентських партій. Це –особливість не тільки Львівщини: парламентські партії втрачають вплив на місцевому рівні. Натомість на місцевому рівні з’являються локальні партії, – каже Тарас Радь.

У Львівській області в районних радах представлені 17 політичних партій.  Але у всіх радах мають своїх представників тільки БПП «Солідарність», «Батьківщина» та «Свобода». Вони отримали в сумі 45 % всіх мандатів.

Щодо виборів до 25 об’єднаних територіальних громад, то до місцевих рад було обрано 522 депутати з 18 політичних партій.

– Але тут є одна особливість: 58 відсотків – депутатів-самовисуванців. Що нижчого рівня рада, то менше як кандидати, так і виборці хочуть асоціюватися з політичною партією. Цікаво, що коли ми спускаємося з рівня Києва до Львова, потім до районного центра і аж до сільської чи селищної ради, то вплив і популярність політичної партії падає в геометричній прогресії. Чомусь, кандидати, маючи навіть партійний квиток, кандидують як самовисуванці. І виборці надають перевагу саме безпартійним або кандидатам, які намагаються не декларувати свою партійну приналежність, – дивується аналітик.

Але все одно 42 відсотки мандатів отримають представники партій. І тут лідером є ВО «Батьківщина». А ось партія влади, БПП «Солідарність», поступово починає втрачати підтримку.
За словами аналітика Громадянської мережі «ОПОРА» Олександра Неберикута, у нас немає домінуючої політичної партії, яка має значну підтримку виборців.

– У нас немає яскраво вираженої домінуючої партії, яка би могла вирішувати всі проблеми виборців чи одноосібно реалізовувати  свою передвиборчу програму. Так, є основні гравці – БПП «Солідарність» та «Самопоміч», але процес прийняття рішень відбувається в умовах постійних ситуативних конфліктів, домовленостей та торгів, – говорить він.

Також він зазначив, що «Солідарність» має найбільшу кількість депутатів у районних радах і найбільшу кількість керівних посад. А ось «Свобода» та «Батьківщина», які мають так само велику кількість депутатів у цих же радах, мають значно меншу кількість керівних посадах.

Exit mobile version