Якщо подивитися на текст коаліційної угоди, то зрозуміло, що така коаліція довго не проживе.
– Якщо дивитися саму угоду, то там фігурують 2015-2016 роки, поділені на півріччя та квартали. Але ми маємо досвід попередніх коаліцій, їх у нас було вже сім, і вони більше, ніж 2 роки, не існували і десь уже на середині періоду своєї робити показували ознаки кризи і конфлікту.
Тому, якщо ця коаліція не почне швидкими і форсуючими темпами реалізовувати ті речі, які вони декларують, ця коаліція припинить своє існування раніше, ніж вони собі це задумали, – каже політолог.
Водночас він зауважив, що хоча всі речі, які записані в коаліційній угоді, записані гарно, але вони дуже складні і непопулярні. І якщо їх виконувати, то виборці відвернуться від депутатів.
Керівник українського центру вивчення громадської думки «Соціоінформ» Наталія Зайцева-Чіпак з цим не погоджується. За її словами, "Соціоінформ" проводив опитування на тему «Що може спонукати знов вийти на Майдан». На першому місці був фактор – «корупція влади», на другому – «відсутність ефективної роботи влади». І тільки на третьому – "економічний фактор", тобто подальше зубожіння людей.
– Страшний сон нашого суспільства – це повторення того, що відбулося після Помаранчевої революції 2004 року. Якщо ця коаліція не буде швидко і ефективно сформована, то ми втратимо останній бастіон. Тому що держава існує доти, доки в цю державу вірить народ. Якщо наші політики не зможуть зробити це вчасно, то люди розчаруються в самій державі. І це вже буде дуже серйозний фактор існування нашої держави, – каже соціолог.