Військовослужбовці, які зараз воюють на сході України, неодноразово хотіли повернути свою зброю проти чиновників Адміністрації Президента та депутатів Верховної Ради.
Про це під час прес-конференції-бліц-дебатів кандидатів у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі № 117, які відбуваються в рамках громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ), заявив кандидат від Українською республіканської партії, заступник комбата батальйону «Київська Русь» Роман Семчишин.
– Нам неодноразово доводилося утримувати особовий склад від бажання піти на Київ, на Верховну Раду, на Адміністрацію Президента і скеровувати їх в сторону російського ворога. Ми пояснювали: кожен має займатися своєю справою, – попередив військовий командир.
На його думку, наші проблеми постали з того, що при створенні української держави не була розірвана пуповина спадковості від УРСР. Тоді не пройшов належно закон про громадянство, і всі мешканці України автоматично стали її громадянами. При цьому, вони залишили за собою привілеї, які їм дісталися від комуністичної номенклатури.
Роман Семчишин попередив нинішню владу, що вояки, які перебувають на східному фронті, є дуже свідомими громадянами. В окопах вони мають час аналізувати і думати. І вони процес державотворення та реформ без уваги не залишать. Для них держава – важлива, і вони стануть активними учасниками українського реформування. Отож, що швидше закінчиться війна, то швидше вони візьмуться до реформування.
Проблеми української держави не є виключно військовими, вважає комбат. Адже якби в нашій державі панувала логіка, здоровий глузд та справедливість, то не виникло би тих проблем, які держава має на сході.
– На звільнених територіях в Слов’янську, Дебальцевому, Артемівську українізації немає. Цивільним населенням українська держава не цікавиться. Сепаратисти перебувають на своїх посадах. Ось на такі речі треба витрачати гроші. А не на біллборди чи рекламу, яку нині нав’язують, – каже Роман Семчишин.
Військовий вважає, щоби виграти зараз війну, нам треба сформувати нормальну відповідальну владу.