Site icon Прес-клуб

Львів очікує на розвиток соціального підприємства: у Львові відбулась презентація проекту «Сприяння соціальному підприємництву в Україні»

20 жовтня у Львові, в Прес-клубі відбулось обговорення проблем та перспектив розвитку соціального підприємства у Львівській області, в рамках якого було представлено міжнародний проект «Сприяння соціальному підприємництву в Україні», що відбувається за підтримки Британської Ради в Україні, Фонду Східна Європа, PricewaterhouseCoopers в Україні та Ерсте Банку.

Сьогодні соціальне підприємництво є поширеним видом бізнес-діяльності в західноєвропейських країнах – лише в Великобританії в цьому сегменті працює близько 50 000 таких підприємств, забезпечуючи робочими місцями до 105 000 людей, – проте для України цей напрямок досить новий.

Як зазначає Ганна Костюк, голова Сокальської агенції регіонального розвитку та координатор Центру підтримки соціальних підприємців у Львівській області, є низка причин непопулярності соціального підприємництва в Україні, зокрема відсутність законодавчої бази, яка б регулювала дану активність, невизначеність видів діяльності соціальних підприємств на рівні держави, а також нестача відповідних знань серед чиновників, підприємців та населення.

Організатори проекту «Сприяння соціальному підприємству в Україні» переконані, що вирішення соціальних проблем може бути повноцінною комерційною діяльністю, яка повинна приносити прибуток власнику на рівні будь-яких інших бізнес-активностей. «Проект сприяння розвитку соціального підприємництва є міжнародним проектом, який наразі реалізується в п’яти країнах: Сербії, Хорватії, Туреччині, Грузії та Україні. Паралельний старт проекту в декількох країнах сприятиме обміну знань та напрацювань між країнами, а також можливості адаптації успішних проектів під локальні потреби країн-учасниць» – зазначає Наталя Василюк, заступник директора Британської Ради в Україні.

Успіх соціального підприємництва в Україні залежить від готовності бізнесу робити свій внесок у розвиток цього напрямку – ділитися знаннями, навичками, інвестуючи кошти в даний сегмент. Так, деякі успішні бізнеси починалися саме з соціального підприємництва, зокрема найбільша фінансова група в Східній Європі Erste Group. «Історія Erste Group, частиною якого є Ерсте Банк – це історія соціального підприємництва. У 1825 році заможні мешканці Відня прийняли революційне рішення – допомогти простим людям накопичувати і примножувати щоденний заробіток, тим самим забезпечуючи свою фінансову стабільність і добробут», – каже Ярина Лукань, начальник управління комунікацій Ерсте Банку.

На сьогоднішній день у Львівській області працює низка соціальних підприємств, що надаюсь соціальні послуги населенню («Оселя», «Громадський Вулик» тощо), забезпечують підтримку незахищених верст населення, залучають до трудової діяльності та надають можливості ресоціалізації людей, які цього потребують (колишні ув’язнені, наркотично залежні, люди, що страждають на алкоголізм тощо). При цьому такі підприємства вже навчились самостійно заробляти кошти на утримання своїх організації, тим самим забезпечивши свою незалежність від державного фінансування або міжнародних грантів. «Організації, що працюють для вирішення соціальних проблем не повинні ходити з протягнутою рукою, розраховуючи лише на державне фінансування або отримання грантів. Займаючись приготуванням і доставкою їжі, а також організацією подій, ми заробляємо достатньо аби утримувати громадську їдальню для майже 50 самотніх людей та службу підтримки і притулок для одиноких жінок, а також жінок що постраждали від насилля. Так, ми навчились самостійно заробляти кошти на свої проекти і саме до цього закликаємо інші організації» – коментує Мар’яна Яремчук, координатор організації «Громадський Вулик» (м. Сокаль, Львівська область).

Деталі про проект «Сприяння розвитку соціального підприємництва в Україні»

Участниками  можуть стати недержавні організації, підприємці та представники комерційних організацій, що зацікавлені у створенні та розвитку соціального бізнесу. Учасники програми – бажаючі започаткувати свій соціальний бізнес – отримають професійні знання, юридичну та бізнес консультації, а також фінансову підтримку.

Проект передбачає насичену освітню складову: серію тренінгів та семінарів із залученням українських та міжнародних експертів, що спеціалізуються на темі соціального підприємництва. Мета тренінгів – допомогти учасникам розробити комерційну ідею, оцінити фінансові та юридичні потреби бізнес-проекту, дізнатись про особливості ліцензування та оподаткування соціального підприємництва в Україні.

Після проходження навчальної програми, учасники матимуть час для оформлення своєї бізнес-ідеї. Кращі бізнес-плани на створення чи розвиток соціального підприємництва, відібрані на конкурсній основі, отримують гранти та фінансування від партнерів проекту.

Термін подання заявок з боку потенційних учасників програми спливає 25 жовтня 2010 р. Наразі географія проекту охоплює три регіони України – Львівську й Донецьку області та Автономну Республіку Крим.

Соціальне підприємство – це бізнес, що має переважно соціальні цілі, і прибутки якого спрямовуються головним чином на саморозвиток, громадські справи чи на вирішення гострих суспільних проблем. Таке підприємство діє за всіма законами бізнесу і приносить прибуток, тому не вважається благодійною організацією. Соціальне підприємництво динамічно розвивається в європейських країнах, вирішуючи проблеми безробіття, соціального захисту та суспільного залучення. Зокрема, лише у Великобританії діють понад 50,000 таких підприємств.

За подальшою інформацією, будь ласка, звертайтеся до Олександри Чувакової, менеджера PRагенції Pillar | Hill & Knowlton chuvakova@pillarpr.com.ua або за телефоном 044 459 34 37     

Exit mobile version