Site icon Прес-клуб

Кандидати в нардепи у 123 окрузі підписали заяву про чесні вибори

Кандидати в депутати до Верховної Ради у 123 виборчому окрузі Мирослава Бабінська та Тарас Чолій підписали заяву про чесні вибори.

Зробили вони це сьогодні, 24 червня, під час виборчих дебатів за проектом «Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб’єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету», які відбулися у Львівському прес-клубі.

Кандидат від об’єднаних націоналістичних сил України Мирослава Бабінська народилася та мешкає в окрузі, від якого балотується до Верховної Ради. Працює в страховій компанії, депутат Львівської обласної ради. Вважає себе борцем у житті. 

На її думку, вона стане набагато ефективнішим народних депутатом, ніж будь-хто.

– Політична сила, яка мене висунула, не створена під вибори. Це – «Свобода». Вона має досвід. У неї були і злети, і падіння. Але за цією політичною силою – майбутнє. Тому програма захисту українців, яку ми пропагуємо, це є фундамент, який треба створювати. Я не принижую виборців гречкою чи іншими одноразовими подачками, – заявила Мирослава Бабінська. 

За її словами, 123 виборчий округ сумнозвісний брудними виборчими технологіями. Тож вона запропонувала всім своїм опонентам підписати заяву про чесні вибори.

– Брудні технології, на жаль, є сумною традиціє нашого округу. І саме через це дуже багато людей на знак протесту не беруть участі у виборах. Наше завдання – відновити довіру виборця, показати, що від їхнього голосу дуже багато залежить, що їх не занурять у те багно брехні та чорного піару. Я не сповідую методу, що будь-які методи – добрі до здобуття перемоги, – пояснює вона свою ініціативу. 

Кандидат від партії «Голос» Тарас Чолій також поставив підпис під цією заявою. 

– Я вважаю, що брудні виборчі технології, як і адміністративний ресурс, будуть застосовувати люди, які вже були при владі. Я очікую, що певні брудні речі від деяких опонентів можуть бути. Але я не збираюся сам таке використовувати, – пообіцяв він. 

Кандидат в депутати розповів про себе. 

– Я – чинний депутат Львівської міської ради та представник Української Галицької партії, яка об’єдналася на вибори з партією «Голос». Сам –уродженець Перемишлянського району та достатньо добре орієнтуюся в проблемах округу, – каже він. 

За його словами, як і мешканці, так і політичні сили бачать розвиток регіону в появі нових робочих місць та ремонтах доріг.

– Люди вимагають більшого, ніж розповідей депутатів – як вони багато зробили за свої гроші. Насправді – за державні гроші, які вони використовували нераціонально, розтринькували та не реалізували жодного серйозного проекту, який би допоміг людям жити, – говорить Тарас Чолій. 

У верховній Раді Мирослава Бабінська має намір зайнятися судовою реформою. Адже вже два роки вона та її колеги не можуть домогтися справедливого рішення у справі обвинувачення заступника командира розвідки батальйону «Донбас-Україна» Богдана Козубаля.

– У липні буде вже два роки, як він сидить у чернівецькому СІЗО разом з трьома своїми побратимами за фальшивим звинуваченням у пограбуванні голови господарського суду Чернівецької області. Два роки чернівецька феміда шукає доказів, яких немає. І ми не можемо достукатися до нашої правоохоронної системи, щоби цих хлопців, які пройшли пекло війни 2014-2015 років, принаймні випустили з в’язниці хоч під якісь зобов’язання. У Богдана зараз виявили гепатит. Він зазнає тортур. Йому не надається медична допомога. Я зверталася до нардепів з проханням про взяття на поруки, про інші можливості випустити їх з в’язниці. І для мене – дуже важливо достукатися в ті кабінети, аби наші захисники, завдяки яким ми сидимо у мирному Львові, не сиділи по тюрмах, – говорить Мирослава Бабінська.  

На її думку, основна маса народу хоче просто собі спокійно жити та не задумуватися над філософськими речами.

Кандидат до парламенту Тарас Чолій вважає, що новообрана Верховна Рада, першочергово, змушена буде сформувати коаліцію. 

– Але сьогоднішні соціологічні опитування кажуть, що у Верховній Раді більшість буде антиукраїнська. Тому важко сказати, як ця коаліція формуватиметься. Якщо ж говорити про партію «Голос», то я не бачу її в коаліції з партією Зеленського, тому що не вважаю її взагалі за партію. Тому нам, тим проукраїнським силам, які пройдуть до парламенту, доведеться відстоювати українські інтереси та реформи, які реалізовуються, відстоювати інтереси України як на Заході, так і на східному фронті, підтримувати нашу армію. Фактично, відстоювати всі здобутки останніх п’яти років, – вважає він. 

З ним погоджується і його опонентка.

– Завдання номер один – зберегти Україну. Я не знаю, як це буде робитися, тому що схід буде дружно голосувати за медведчуків, вілкулів, бойків та інших. Але Верховна Рада повинна зберегти державність України. Ми маємо зупинити війну. Але зупинити не якимись договорняками, даруйте за сленг, чи мінськими форматами. А, перш за все, – назвати війну «війною», позбутися зрадників у військових структурах та показати, що ми воюємо з агресором. Захід зараз не розуміє, що діється в Україні, тому що ми – непередбачувані. А ми мусимо показати, що ми поважаємо Конституцію України, що ми – передбачувані і що наш парламент – український і працює для України, – заявила Мирослава Бабінська. 

Вона очікує від засідання Міжпарламентської асамблеї НАТО у Львові, що Україна продовжить свій шлях до НАТО. 

– Не знаю як у світлі того, що Володимир Зеленський обраний Президентом України, як це буде відбуватися. Але я дуже сподіваюся, що країни НАТО не відмовляться від своєї військової допомоги Україні. Все залежить від того, як наші керівники будуть вести дискусії, – каже вона. 

Також Тарас Чолій нагадав, що один із підрозділів Збройних сил України,  єдиної країни – не члена НАТО, отримав високі визнання своєї боєздатності – сертифікацію згідно зі стандартами Північноатлантичного альянсу.

– Я буду вірити в краще, але готуватимуся до найгіршого. Тому що останні перестановки, про які ми знаємо, свідчать, що керівництво силових підрозділів починає обставлятися людьми не те що далекими про розмов про НАТО, а які можуть бути наближеними до певних, протилежних до НАТО, структур. А скільки ще таких перестановок, про які ми не знаємо, і які відбуваються на рівні Генерального штабу, Міністерства оборони, Служби зовнішньої розвідки та Служби безпеки України, – застерігає кандидат від «Голосу». 

За словами, Тараса Чолія, він хоче, щоби Україна рухалася в напрямку до отримання плану дій на вступ до ЄС. Але через політичні зміни у керівництві держави є загроза, що курс може бути відкоригованим чи відтермінованим.

– Не солдати програють війни. Війни програють політики. А сьогодні керівництво держави є таким, що виникає тривога стосовно того курсу, яким ми рухалися в останні роки. Можливо, нас і не схочуть вже бачити в НАТО, – каже Тарас Чолій. 

Мирослава Бабінська також не бачить корисних кроків від дій Володимира Зеленського. 

– Пан Зеленський робить точкові вкидання для дешевих маніпуляцій. Я вважаю, що все, що він зробив та намагається зробити, не зовсім в’яжеться зі здорових глуздом. Його останні призначення і стосовно військового відомства, і стосовного того, яких людей він залучає до виборчих списків. Дуже багато моїх знайомих підтримали кандидата Зеленського. І я їм сказала: «Якщо Зеленський нас здивує як державотворець, якщо він почне робити отакі дії, як робив його герой Голобородько, якщо я помилюся, то я попрошу у них пробачення». Наразі, ми бачимо протилежне. Якщо ми скасуємо мовний закон та повернемося до закону Ківалова-Колісніченка, якщо наших захисників почнуть визнавати злочинцями та терористами, то ці речі ведуть нас в поганому напрямку, – говорить вона.

Її підтримує і її опонент в окрузі. 

– Я не вважаю цю людину самостійною фігурою. Тим більше, не вважаю його самодостатнім Президентом. Зараз ми бачимо якісь його хаотичні рішення, абсолютно непрозорі. Якщо він скасовує якісь закони та укази, то він би мав пояснити людям, що це за укази, чим вони шкідливі, чому їх треба скасувати всіх за один день. Так і Україну можна скасувати. І це робиться руками Зеленського дуже успішно, – вважає Тарас Чолій. 

Довідка

Мета проекту Львівського прес-клубу: інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради; забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту; підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ; паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.

Проект підтримує «Медійна програма в Україні», яку виконує міжнародна неурядова організація «Internews» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Exit mobile version