На Львівщині створено національно-природний парк, який включає три зони – Золочівського, Бродівського та Бузького району. Цей проект був майже на два роки замороженим і лише тепер з’явилася можливість його відновити. На цій території лісо-рослинні обєкти, які потребують захисту. Про це сьогодні, 21 лютого, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету України, доктор сільськогосподарських наук, професор Леонід Копій.
За його словами, нині на місці працюють екологи та науковці.
«Створення таких об’єктів дає нам надію на те, що нам вдасться вижити на цій планеті, зважаючи на те, що тепер відбувається з природою та на ті температурні аномалії, які ми спостерігаємо останнім часом», – додав Леонід Копій.
За його словами, спочатку на розгляд погоджувальної ради запропонували територію площею у 50 тис га, але почалися «неправильні процеси», мова йде про протести селян.
«В кінцевому результаті ми отримали парк площею 15, 587 тис га. В грудні минулого року з’явилися кошти і мінекології їх виділило на створення парку. Навколо нас все живе і щоб себе зберегти, треба оберігати його», – додав Копій.
Водночас на утримання парку в рік знадобиться більше як 5 млн грн. Для нормального функціонування парку потрібно від 30 до 50 працівників – це науковців-екологів, лісників тощо.
Леонід Копій переконаний, що ті сільські ради, які свого часу відмовилися увійти у межі паркубагато втратили, адже на такі об’єкти виділяють гранди, окрім того вони є туристично привабливими.
За його словами, до 7% території парку припаде на заповідні об’єкти, де працюватимуть виключно науковці, частина території – регульованої та активної рекреації – буде доступна для туристів, там організують туристичні стежки, решта – це господарська частина.