Site icon Прес-клуб

«Фронт змін» Львівщини розпочав збір підписів проти прийняття нового Податкового кодексу*

25 червня у Прес-клубі відбулося засідання на тему "Наскільки збідніє пересічний українець від податкового терору з прийняттям нового Податкового кодексу?» Його ініціатором стала Львівська міська організація політичної партії «Фронт змін» спільно із Клубом підприємців Львівської області, представники яких розповіли про злочинну недосконалість нового Податкового кодексу і оголосили про початок збору підписів за відкликання цього антипідприємницького та антиконституційного документу.  

З 1 січня 2011 року в Україні має вступити в силу новий Податковий кодекс, якщо Верховна Рада прийме його в цілому (нещодавно ВРУ прийняла новий Податковий кодекс у першому читанні). Аналіз цього документу показує, що він не виконає головного призначення, яке мають податкові «конституції» в цивілізованих країнах: стимулювання продуктивної роботи бізнесу, розвитку економіки, а відтак – наповнення бюджетів різних рівнів. Навпаки, новий Податковий кодекс, який тероризуватиме новими стягненнями та перевірками громадян і підприємців, знищить бізнес і неминуче призведе до зубожіння української нації в цілому.

– Замість обіцяного скорочення податків, у запропонованому Урядом Азарова Податковому кодексі, про людське око, скоротили лише ті податки, які не перевищують 1% у загальному податковому «кошику». Наприклад, запропоновано ліквідувати податок на утримання тварин, який і так не платять, – координатор напрямку «Бюджет зростання» «Уряду змін» у Львівській області Ігор Лисий. –  Більше того, у новому Податковому кодексі цілковито проігноровано принцип соціальної справедливості, згідно з яким платити має більше той, хто більше заробляє. Дві третини українців, які живуть на одну тисячу гривень на місяць, поставлені на один податковий щабель із одним відсотком олігархів, які привласнили майно і доходи всієї держави.

Представники Клубу підприємців Львівської області проілюстрували свої висновки найбільш дискримінаційними положеннями з нового Податкового кодексу. Усі громадяни, які мають заощадження в банках, сплачуватимуть податок з дивідендів, які їм будуть нараховані на депозити. Окрім єдиного податку, підприємці будуть змушені відраховувати податок на доходи громадян та всі соціальні внески, які нині сплачують в складі єдиного податку (податок з доходів фізичних осіб – 15%, соціальні внески – 37,5%, ринковий збір, збір на зайняття окремими видами діяльності – до 400 грн. на місяць). Збільшиться і величина єдиного податку: якщо тепер від становить до 200 гривень, то з прийняттям нового Податкового кодексу ця сума зросте до 1000 – 2000 грн.

Усіх підприємців зобов’яжуть мати касовий апарат із електронним механізмом звітності. Податківці зможуть зупинити роботу підприємства на 60 днів. Податкова матиме право безперешкодно провести обшук у громадян вдома без санкції суду. Кодекс також передбачає збільшення величини штрафів у 5 разів і пропонує запровадити непрямі методи обрахування витрат.

Кодекс легалізує «стукацтво»: якщо хтось анонімно напише про «ліві» прибутки сусіда, то податкова матиме офіційний привід миттєво розпочати перевірку і, за бажання, ліквідувати будь-який бізнес. Банки повинні будуть видавати всю інформацію про клієнтів – банківська таємниця фактично перестане існувати. І цей перелік тиску через новий Податковий кодекс на громадян та підприємства можна продовжувати.

– У контексті нового Податкового кодексу податкова служба перетворюється на репресивний апарат із безмежними правами та з мінімальною відповідальністю, – висловив занепокоєння Андрій Якимів, координатор  напрямку «Підприємницька ініціатива: розвиток малого і середнього бізнесу» «Уряду змін» у Львівській області, координатор Клубу підприємців Львівської області, заступник голови Львівської міської організації політичної партії «Фронт змін». – Податковий кодекс знімає будь-яку відповідальність із податкової служби за витік приватної інформації із податкових органів і не передбачає права на оскарження рішення податкової. Запроваджується спрощена процедура розгляду справ у суді з питань податкових стягнень. При розгляді справи не є обов’язковим присутність підприємця, що ставить під загрозу об’єктивність судового розгляду. 

Наслідками прийняття цього кодексу стануть: зростання рівня безробіття, збільшення тіньового сектора економіки, збільшення цін, поглиблення проблем кредитування реального сектора економіки, збільшення кількості й строків перевірок підприємців, безпрецедентне свавілля податкових органів та їх вручання в приватне життя (обшуки домівок, арешти, допити, інше) і багато іншого. Фактично влада планує діяти за принципом: «видоїти з народу все, що тільки він має»!

Особливі повноваження в новому Податковому кодексі прописані для місцевої влади. Податок на прибуток підприємців розділено на двох адресатів – місцеві та державний бюджети. При цьому, відсоток на прибуток до місцевих бюджетів місцева влада визначатиме на власний розсуд. Ніхто не зможе вплинути на цей процес.

– Міська влада Львова, переконаний, не стримуватиме свої фіскальні апетити. Уже сьогодні вона лише визискує бізнес і абсолютно не має розуміння важливості фінансування програм підтримки малого і середнього підприємництва, – наголосив Андрій Якимів. – На ці заходи в бюджеті міста передбачено мізерні кошти – 100 тис. грн. (0,18 % від усіх запланованих видатків на 2010 рік). Влада лише декларує своє партнерство з бізнесом, а насправді не зробила жодного рішучого, конкретного, серйозного кроку, який би суттєво поліпшив умови ведення бізнесу в Україні. Інституції та програми підтримки підприємництва, які є в Україні, в тому числі й у Львові, скеровані, головним чином, на вирішення другорядних, а не ключових проблем розвитку бізнесу. Вони, швидше, створюють видимість співпраці між бізнесом та владою і часто насправді просто відволікають від вирішення головних проблем

Учасники засідання наголосили, що готові до конструктивного діалогу із владою і знають, яким має бути «Податковий кодекс розвитку». А щоби зупинити прийняття запропонованого Урядом регресивного Податкового кодексу, ЛМО «Фронту змін» спільно із Клубом підприємців Львівської області розпочинає акцію "Зупини податковий терор!".

Її мета – зібрати підписи громадян під вимогою до Президента України, Прем’єр-міністра та Голови ВРУ, щоб ті прислухалися до аргументів підприємців і відкликали цей недолугий та небезпечний для держави документ. Зокрема, ініціатори акції категорично заперечують проти:

·         збільшення видів і термінів податкових перевірок;

·         фактичного скасування спрощеної системи оподаткування;

·         податків на депозити;

·         запровадження податкових обшуків і допитів;

·         тотального запровадження касових апаратів;

·         п’ятикратного збільшення штрафів.

Клуб підприємців Львівської області також закликав інші громадські організації виступити із відповідними офіційними заявами і стати на захист прав та свобод підприємців і громадян України. 

* Латинське слово codex означало у Стародавньому Римі шматок дерева або колодку, що прикріплювалися до ніг злочинця для того, аби він волочив їх за собою.

 

Exit mobile version