Тільки священик у селі або райцентрі здатен переконати прихожан відвідати кінопоказ або лекцію, які привозять зі Львова.
Про це сьогодні, 9 березня, під час відеочату: « Культурна карта Львівщини у 2016 році», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христина Береговська.
– Церква зараз – найавторитетніша інституція. Особливо в райцентрах і селах Львівської області. Якщо ми проводимо якісь проекти – мандруючий кінотеатр чи лекції, ми це мусимо анонсувати. І якщо звертатися до сільського голови чи директора народного дому, то ніхто не зголошується. А якщо священик в церкві оголосить, що буде кіно чи лекція, то люди відразу відгукуються, – каже вона.
Чиновниця зауважила, що багато дітей, які мешкають в селах або віддалених райцентрах, ніколи не відвідували музеї Львова.
– Ми привозимо дітей з сіл до музеїв Львова. І дитина, сьомий клас, уперше у Львові, в музеї. І вона не знає, чи потрібно роззуватися, чи можна йти взутими по килимах, – каже Христина Береговська.
Проте є люди, які перенасичені класичним мистецтвом і потребують новітніх підходів. Для них ці підходи будуть продемонстровані дуже швидко.
– До 160-річчя від дня народження Івана Франка ми хочемо застосувати нові підходи в поданні його постаті. Це відбуватиметься щось в Оперному, щось на Оперному і щось біля Оперного. Це буде симпозіум монументальної скульптури з дуже нестандартного матеріалу, десяти і більше метрів, буде візуалізація «Франко в 3D та 4D», – каже вона.
Нагадаємо, що під час відеочату Христина Береговська повідомила, що мистецтво Львівщини у 2016 році популяризуватимуть у 14 країнах.
Христина Береговська також наголосила, що бібліотеки перетворилися на баласт для місцевих громад.
Крім того, директор департамент сказала,що більшу частину зі 66 тисяч експонатів Львівська національна галерея мистецтв ніколи не виставляла.