Site icon Прес-клуб

Фермер зі Львівщини мусить пускати під ніж 50 корів

Фермер з Куликова, аби сплатити кредити, взяті на молочну ферму, змушений здати на бійню до 50 корів. Бо грошей, які він отримує з продажу молочної продукції, на погашення кредитів йому не вистачає.

Про це сьогодні, 23 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: !Корови – під ніж. Чому селянські господарства скорочують молочне поголів’я і як врятувати галузь молочного скотарства?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, повідомив заступник власника фермерського господарства «Лелик»  Петро Лелик. 

За його словами, крім кредитів він ще сплачує орендну плату за землю та різні види податків. 

– Цього року підприємство повинно сплачувати додатковий податок – прибутковий. Ще не всі підприємства будуть платити цей податок. Але ми вже перейшли на цю систему загального оподаткування. Також треба сплачувати ПДВ, – пояснює він.

Натомість допомоги від держави немає ніякої. 

– Навіть при тих варіантах, що два-три роки тому були якісь дотації для молока, то минулого і цього року ми ще не отримали жодної копійки від держави. Правда, цього року щось там обіцяють, – каже фермер. 

Проте Петро Лелик на ті дотації та щось інше не особливо розраховує. Тому що з тих дотацій знову доведеться сплатити 18 відсотків прибуткового податку та ПДВ. Бо держава вважає, що підприємець, отримуючи компенсацію, вже має прибуток. 

Тому зі свого стада, яке налічує 150 голів, Петро Лелик змушений вибраковувати 50, які дають найменше молока. Вони підуть або під ніж, або, в ліпшому випадку, їх куплять господині для себе. 

– У мене – великі корови. Кожна важить не менше 550 кілограм. Продаю або людям, або на бойню за однією ціною – по 25 гривень за кіло, – озвучує фермер ціну, за яку у нього купують тварин. 

За його словами, охочіше продає господарям. 

– Бо я її виростив з телички, годував. Але якщо молочна корова дає 8 літрів молока на день і менше, то доводиться продавати. Зазвичай, купують господині, які вже звикли тримати вдома корів. Їм такої кількості молока для родини на день вистачає. Вони заходять в доїльню, дивляться на апарат, який точно показує, скільки здоїли. І якщо їх  влаштовує, то забирають, – каже заступник власника фермерського господарства «Лелик» . 

Петро Лелик підрахував, скільки орієнтовно йому коштує вирощування молочної корови. 

– Спочатку 9 місяців я годую маму-корову, яка їсть дуже багато. Потім, якщо народилася теличка, то вона на день мусить випити 9 літрів молока. Якщо годувати сумішами, то хорошої корови з неї не виросте. Я вже це перевірив, – розповідає він. 

То ж, поки теличка п’є молочко, вона випиває 900 літрів молока. Потім ще 18 місяців вона росте і їсть. Далі – штучне запліднення. Хоча молода теличка може запліднитися і з першого разу, але, інколи, процедуру треба повторити. Одне запліднення коштує фермеру – 500 гривень. Ну і ще годувати її, поки не втелиться. 

За словами Петра Лелика, кожне наступне покоління, завдяки хорошій селекції, дає вищі надої молока. 

– Проте, може бути, що і менші. Крім того, теличка та й корова можуть захворіти, з’їсти якийсь шматок дроту чи цвях. Тоді також доводиться пускати під ніж, – говорить Петро Лелик. 

Також фермер повідомив, що в нього завжди народжується 60 відсотків бичків та тільки 40 – теличок.

Exit mobile version