Site icon Прес-клуб

Експерт у Львові порадив, що потрібно продавати туристам крім нічлігу та їжі

Влада монополізувала культурну галузь і не дає підприємцям конкурувати на рівних у мовах у цій сфері. Вона просто не впускає туди «чужих». Це призвело до сумних наслідків, коли почалась пандемія коронавірусу.

Традиційно сфера гостинності у нашому місті була в безпеці аж до 2020 року. Карантин запровадив свої жорсткі закони – готелі, ресторани, кав’ярні мають збитки, а разом з ними – завмерли культурні заклади, пише DailyLviv.

Ресторатор і спеціаліст із бюджетного розвитку Юрій Садовий вважає, що підприємці зможуть вижити тільки тоді, якщо встигли переорієнтуватись на новий ринок. А це – нова якість послуг.

– Якщо раніше відвідувачами ресторанів були 70% туристів, з яких переважна більшість – іноземці, то зараз ми маємо лише 15% туристів. І це – туристи з України, які не є такими ж платоспроможними, як іноземці, – сказав він на експертній дискусії «Жити VS Виживати» у Львівському пресклубі, де обговорювали шляхи подолання економічної кризи у карантинному Львові. – Це означає, що потрібно вдаватись до нових послуг. Сьогодні вже замало продавати туристам нічліг і їжу. Бізнес мусить співпрацювати із культурою, більше інвестувати у різні проєкти – і таким чином разом виходити у прибуток. На мою думку, це потрібно було робити давно, але якраз зараз це – дуже на часі. На культурі можна заробляти –  ми бачимо це на прикладі європейських міст. І Львову з його культурно-історичною спадщиною гріх цим не скористатись.

На його думку, певний застій в культурній сфері триває через те, що влада цю галузь монополізувала і співпрацює із бізнесом вкрай неохоче.

– Держава – взагалі найгірший управлінець, якого тільки можна уявити. Там, де вона керує, неминуче буде бідність. І ці сфери доведеться дотувати з року в рік, – упевнений він.

Юрій Садовий закликав владу не зволікати із відновленням авіасполучення Львова з іншими країнами, як тільки ситуація стане безпечною.

– Із запровадженням карантину у нас в один день забрали конституційне право займатися підприємницькою діяльністю. Ми були не готові до цього, але з розумінням поставились до нових викликів життя. Той, хто зумів переорієнтуватись на додаткові види діяльності, – вижив. Ті поодинокі літачки, які прилітають до нас зараз, ситуацію не рятують. Львів, де туристична галузь була пріоритетною, але враз завмерла, дуже чекає на гостей. І ми повинні за період тиші подумати про те, які якісно нові послуги можемо їм запропонувати, – сказав бізнесмен.

Львів врятує економічна модель, яка діяла у повоєнній Німеччині – експерт.

Борговий колапс у Львові: місто потребує ще 1 мільярд на будівництво доріг – депутатка ЛМР.

Кому потрібні у львівській мерії 1800 працівників, які з’їдають пів мільярда грн? – докторка економічних наук.

Розрахунок Львова на IT і туризм був хибним: названо втрати від закриття кордонів.

Відео: Львівський пресклуб

Exit mobile version