Питання дляобговорення експертами і учасниками відеомосту у Дніпрі та Львові:
- головні цілі оновлення медійного законодавства в Україні, що воно має і зможе змінити: для журналістів і для суспільства?
- чи основні проблеми інформаційного простору в Україні вирішать законопроєкти “Про медіа”, вже зареєстровані у Верховній Раді, і поки що тезовий так званий “законопроєкт про дезінформацію” від Мінкульту або ж широко обговорені у майбутньому у різних експертних середовищах окремі нові три закони: 1) про аудіовізуальні послуги 2) про друковані видання 3) про он-лайнвидання?
- які зміни, доповнення, уточнення треба першочергово внести у законопроєкти “Промедіа”, щоб народні депутати врахували їх під час обговорення у Верховній Раді – у другому читанні?
- які зміни, доповнення, уточнення необхідно внести в ідейні тези законопроєкту про дезінформацію?
Промовці у Львові:
- Олег Онисько, головний редактор інформаційної агенції “Zaxid.net”;
- Борис Потятиник, професор Українського католицького університету, доктор філологічних наук, голова редколегії часопису “МедіаКритика”;
- Ольга Цап, директорка комунального підприємства “Телерадіокомпанія “Перший Західний”.
Промовці у Дніпрі:
- Олексій Ковальчук, голова правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України, головний редактор газети “Вісті Придніпров’я”;
- Владислав Романов, політолог, засновник інформаційно-аналітичного агентства “Придніпров’я”;
- Ірина Авраменко, головна редакторка газети “Днепр вечерний”;
- Наталя Бабаченко, директор телеканалу «Відкритий».
Запрошуємо всіх журналістів і медіаюристів, які мають конкретні пропозиції щодо оновлення медійного законодавства в Україні, подати їх Львівськомупресклубу і Пресклубу Дніпропетровської обласної організації НСЖУ трьома способами:
- прийти і висловити їх під часвідеомосту у понеділок, 3 лютого, о 13.00, у Львівському пресклубі (Львів, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх) та у Пресклубі Дніпропетровської обласної організації НСЖУ (Дніпро, вул. Старокозацька, 8);
- інтерактивно – написати своїпропозиції у коментарях до відеотрансляцій у Фейсбуці – https://www.facebook.com/pressclublviv/ або в YouTube https://www.youtube.com/user/pressclublviv
- електронною поштою – надіслати зауваження на адресу pressclub@pressclub.lviv.ua
Усі пропозиції – усні чи письмові, аудіовізуальні чи друковані – Львівський пресклуб систематизує, належно оформить і передасть авторам законопроєктів з публічним повідомленням-позначкою про вручення.
Довідка
Львівський прес-клуб проведе десять відеомостів із прес-клубами у Харкові, Дніпрі, Сумах, Ужгороді,Тернополі та Кропивницькому та провідними медіа-організаціями в Одесі,Чернігові, Краматорську і Маріуполі. Відеомости відбудуться в форматі одногодинних онлайн-дискусій за участю місцевих медіаекспертів. Дискусії сприятимуть усвідомленню представниками місцевих медіа європейських стандартів аудіовізуальних послуг та їх важливості для побудови професійного тадемократичного медіасередовища. Учасники нададуть свої відгуки та рекомендації щодо проектів законів про медіа. Львівський прес-клуб збере пропозиції регіональних експертів та підготує рекомендації для парламентського комітету з гуманітарної та інформаційної політики, який відповідає за розробку законодавства про медіа. Проєкт відбувається за підтримки «Медійної програми в Україні» МГО Internews , що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).