Престур відбувається в рамках проєкту Women's New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), який реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» та фінансує Уряд Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
8.45 – збір журналістів, вул. Городоцька, біля ТЦ “Скриня”.
9.00 – виїзд у м. Червоноград (80 км).
ПРОГРАМА
“Створення Консультативної ради з питань захисту прав ВПО – новий, пілотний, формат співпраці переселенців, яких у Червоноградській громаді налічується 7 тисяч (до повномасштабного вторгнення було 400) з органом місцевого самоврядування”.
Червоноградська міська рада – пр. Шевченка, 19.
11.00 – 11:45 – Зустріч з членами Консультативної ради з питань захисту прав ВПО, до якої входить 15 осіб.
Журналісти довідаються, чому виникла необхідність у березні 2023 року створити Консультативну раду, чому створення цієї громадської структури міський голова Червонограда узаконив своїм розпорядженням, як Консультативна рада зможе впливати на рішення Червоноградської міської ради, які нагальні проблеми є на порядку денному Консультативної ради і як їх планують вирішувати.
Контактні особи: голова Консультативної ради, заступник міського голови Червонограда – Володимир Коваль і заступниця голови Консультативної ради – Ірина Сельницька, двічі переселенка (Первомайськ, Лисичанськ).
“Як працюють у Червонограді релоковані громадські організації зі сходу України. “Я і ти” – перший у Червонограді мурал: подарунок переселенців місту”.
Перехід до гімназії №3, вул. Корольова, 11.
12.00 – 12.30 – Інтерв’ю з Іриною Сельницькою, громадською активісткою, волонтеркою, вдовою захисника України, матір’ю військового.
Релокована лисичанська ГО «Міст 3.10», яку очолює Ірина Сельницька, ініціювала та реалізувала у партнерстві з червоноградською ГО «Дій-Я-Ти» та Червоноградською міською радою проєкт «Психосоціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб з регіонів України, що постраждали внаслідок російсько-української війни».
Мурал “Я і ти”, створений на стіні Червоноградської гімназії №3 за ініціативи переселенців.
Художник стінопису – Олександр Корбан, продюсерка – Юлія Островська. Мета цього художнього твору – привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Назву до муралу пропонували учні гімназії. Перемогу, з-поміж 86 варіантів, здобула назва “Я і ти”, авторства завідувачки гімназійної бібліотеки Світлани Швець, яку обрав художник муралу Олександр Корбан.
“Як і чим “Карітас Краматорськ” допомагав переселенцям у Червонограді”.
Вул. Василя Стуса, 21а.
12.45 – 13:30 – Візит до релокованої благодійної організації “Карітас Краматорськ”. Розповідь про джерела отримання гуманітарної допомоги для ВПО, створення інформаційного ресурсу, співпрацю з органами місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями.
Контактна особа: спеціалістка з адвокації – Аліна Нейштадт, переселенка з Краматорська, Донецька область.
14.00 – 15.00 – обід. Ресторан “Гранат” – вул. Василя Стуса, 14.
“Соснівський шелтер – в зоні особливої уваги закордонних волонтерів”.
Соснівка, вул. Галицька, 3а.
15.30 – 16.30 – Візит до Соснівського шелтеру (безплатного тимчасового житла), де проживає 103 переселенці.
Розмова про особливості проживання у прихистку, підтримку громади і благодійників, ініціативи переселенців та перші кроки самоорганізації.
Представниця Соснівського шелтеру в Консультативній раді – Тетяна Бойко, переселенка з Херсонської області.
Координаторка проєкту Women's New Horizons – Олена Кальбус.
Місцева координаторка у Червоноградській ОТГ – Елеонора Синєгубова.
17.00 – повернення до Львова
Для участі в престур зареєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/w4s3VwANKXbHwSiAA
Контактна особа: прессекретарка проєкту Заріна Акопянц, 097 934 55 77
(https://www.facebook.com/zarina.akopyanc)
Довідка про проєкт
Мета проєкту Women's New Horizons – надати допомогу жінкам-ВПО у сфері задоволення найбільш актуальних потреб та реалізації їхніх прав на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.
У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують доступ до необхідної гуманітарної, психосоціальної, інформаційної, правової, економічної та іншої підтримки. Проєкт заохочує жінок-ВПО брати участь у житті громади, ініціювати прийняття важливих для ВПО і мешканців рішень як на місцевому, але й національному рівнях.
Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах: Великомостівська, Жовківська, Заболотцівська, Стрілківська, Новояворівська, Самбірська, Червоноградська та Сколівська ТГ і місто Львів.
У рамках проєкту уже відбулися престури у Сколівську, Новояворівську, Самбірську і Стрілківську територіальні громади.