Прес-клуб лого

Перегляд новини
< Володимир Яворівський у Львові дав оцінку Володимиру Зеленському

Новий закон про мову інспектуватиме її дотримання, - письменник у Львові

08.03.2019 13:40 Категорія: Події

Закон про мову, який Верховна Рада нещодавно прийняла у першому читанні, подібний на інструкцію. І це – добре.

Про це 7 березня під час прес-конференція у Львівському прес-клубі повідомив письменник і публіцист, громадський діяч Володимир Яворівський.

- Якщо наші закони більше подібні на декларації, то цей закон уписаний в кожен сегмент українського життя. Сергій Головатий розписав чітко, як цей закон буде використовуватися в науці, освіті, медицині, промисловості, діловодстві. Він стосується абсолютно всіх. Може, тут все прописано аж занадто занудно. Але мені цей закон подобається. Він – непростий. Комусь він може не подобатися, тому що там прописаний такий собі інспектор-людина, яка відстежуватиме дотримання закону. Їй можна поскаржитися про те, що хтось принципово не хоче розмовляти з тобою українською мовою, -  сказав громадський діяч. 

Проте кілька років тому його навіть не виносили на розгляд депутатів Верховної Ради, віддавши перевагу мовному закону Ківалова-Колесніченка. 

- Зараз цей закон віднайшли, внесли певні доповнення. І він проголосований в першому читанні. Чи буде проголосований у другому, я не можу сказати. Але він – потрібен. Якщо проголосують, то Україна нарешті, після стількох століть поневірянь, переведе дух. Вона ледве вижила і має мати нормальний захист, - вважає Володимир Яворівський.

Але письменник застерігає, що дехто з влади не хоче, аби цей закон набув чинності. 


To top

Відео+TV