Прес-клуб лого

Перегляд новини
< Ґендерну політику порівняли з білочкою та рибкою біля дерева

Ґендерна квота для політичних партій – вимушене рішення,- експерт

04.03.2019 21:11 Категорія: Суспільство

У тоталітарному суспільстві завданням жінок було – народжувати нових солдатів. Жодної іншої функції для них не передбачали.

Про це сьогодні, 4 березня, під час круглого столу на тему: «Лідерство жінок у мажоритарних виборчих округах. Стан, виклики, кращі практики та перспективи», що відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив спеціаліст з виборчого законодавства та технологій Ігор Ткач. 

- У політичному аналізі ставлення до жінок використовують для аналізу та діагностики стану політичної системи на її герметичність та на рівень авторитаризму, - зауважив він. 

І те, що зараз відбуваються дискусії та круглі столи на гендерну тематику, свідчить, що суспільство відходить від авторитарних моделей. 

- Деякі стереотипні речі треба долати. Наприклад, коли кажуть, що в пані є троє дітей, і тому вона не може бути депутатом. Але ж у її чоловіка так само – троє дітей. І він не допомагає виховувати дружині, а є батьком своїх дітей, - сказав Ігор Ткач. 

На його думку, законодавче запровадження ґендерної квоти для політичних партій не є справедливим, але – вимушеним і потрібним рішенням.  

- Система буде так налаштована, що партії змушені будуть шукати жінок у своїх лавах. Запрошувати жінок-фахівців, наприклад адвокатів, економістів.  І ми зможемо виростити нове покоління, де питання «чоловік-жінка» вже стояти не буде, - наголосив він. 

Хоча, за словами спеціаліста з виборчого законодавства та технологій, Україна безнадійно відстає в цьому питанні.

- Резолюція Парламентської асамблеї Ради Європи про ліквідацію всіх форм дискримінації стосовно жінок у політиці та інші резолюції написані у вісімдесятих роках минулого століття, - зазначив Ігор Ткач

 


To top

Відео+TV