Прес-клуб лого

Перегляд новини
< ЛОДА – джерело лише адмінресурсу, – народний депутат

Медикам та освітянам Львівської області заборгують майже 87 млн гривень зарплати

24.10.2018 22:43 Категорія: Медицина

До кінця цього року медикам та освітянам Львівської області заборгують майже 87 млн гривень зарплати. Якщо Мінфін не візьме на себе тягар з виплати зарплати бюджетникам, то ці кошти доведеться вишукувати у обласному бюджеті.

Про це сьогодні, 24 жовтня, під час прес-конференції на тему «Аналізуємо виконання обласного бюджету. Чому важливо, щоб голови профільних комісій звітували? Дрогобич і Стрий - заручники перспективних планів. Громадський бюджет Кам’янка-Бузького району під зривом – у чому причина?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Іван Собко.

Він нагадав, що завтра, 25 жовтня депутати Львівської обласної ради на сесії розглянуть питання виконання обласного бюджету за 9 місяців, особливості формування обласного бюджету на 2019 рік. А також перерозподілять 15 млн гривень, які були передбачені на певні програми, але не були використані. 

- На сьогодні обласний бюджет Львівської області виконаний. І навіть – перевиконаний. Перевиконання становить 2,4 відсотка або 23 млн гривень. Згідно з Бюджетним кодексом місцева рада має право розподілити такі кошти, якщо перевиконання становить не менше ніж 5 відсотків. П’ять відсотків немає. Тому ці 23 млн гривень ми зараз не розподілятимемо, - пояснює депутат. 

За його словами, навіть якщо область закумулює всі наявні в резерві кошти, то все одно на виплату зарплати вчителям та медикам бракуватиме ще 50 млн гривень. 

За словами народного депутата України від фракції «Самопоміч» Любомира Зубача, ситуація з недофінансуванням є не тільки у Львівській області, але й в усій Україні.

- Станом на сьогодні є близько 20 відсотків недофінансування різних субвенцій. Тобто держава недодає п’яту частину тих коштів, які би мала дати громадам. А наступного року, за розрахунками Асоціації міст, у проекті державного бюджету на 2019 рік для зарплат освітянам бракуватиме 14,6 млрд гривень, для медиків – 12,1 млрд гривень, - попереджає народний депутат. 

 


To top

Відео+TV