Прес-клуб лого

Перегляд новини
< Зі ста «швидких» на Львівщині на ходу – менше половини, – депутат

Юридичні консультації з питань роздержавлення ЗМІ. Про договір на оренду приміщення після реформування

21.03.2018 13:54 Категорія: Суспільство

На запитання відповідає юрист мережі Інституту розвитку регіональної преси  Ігор ФЕДОРЕНКО. «Наша редакція реформувалася, потрібно укласти договір на оренду приміщення, яке ми займаємо. Де взяти зразок договору такої оренди?» – Якщо Ви орендуєте комунальне майно, то районні ради, як правило, мають «Типовий договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого або іншого) майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ району», затверджений рішенням сесії. Ці типові договори мають бути розроблені відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  частини 2 статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», наказу Фонду державного майна України від 23 серпня 2000 року N 1774 «Про затвердження договорів оренди» із змінами і доповненнями, внесеними  наказами Фонду державного майна України від 9 серпня 2007 року N 1329, від 5 березня 2013 року N 276, а також Закону «Про місцеве самоврядування в Україні».

   До типового договору, затвердженого радою, необхідно внести зміни відповідно до частини 2 статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування. Суборенда приміщень редакцій забороняється». В частині визначення розміру орендної плати зміни до Договору оренди можуть мати наступний вигляд: «Орендна плата визначається у відповідності до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» в розмірі, установленому для бюджетних організацій та Методики розрахунку орендної плати, затвердженою такою-то районною радою, та  становить 1 гривню. В статті Договору оренди «Права орендаря» необхідно виключити пункти, які дають право орендарю передавати приміщення в суборенду – це заборонено Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Мінімальний строк, на який укладається Договір оренди, становить 15 років, за домовленістю сторін цей строк може бути більшим.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності» при підтримці “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що реалізується Інтерньюз в Україні та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – akardynal@ukr.net


To top

Відео+TV